tr

Saklama Depoları 

Yağmur suyu muhafazası yapısı 

Saklama depoları yağmur suyunu depolar ve bir kanalizasyon şebekesine boşaltır

Saklama depoları, büyük miktarlarda yağmur suyunu geçici olarak depolamak ve mevcut bir kanalizasyon şebekesine ya da doğal bir ortama boşaltmak için kullanılır. İklim değişikliği nedeniyle ortaya çıkan kuraklık ve artan yağışların neden olduğu sorunların çözülmesinde vazgeçilmezlerdir. Asfaltlanmış yüzeyler suyu ememediği ve depolayamadığı için saklama depoları bu suyu otoparklar, depolar ve süpermarketler gibi sanayi ve yerleşim alanlarından toplayıp kaldırabilir, bu sayede mülkleri hasardan korurken çevreye de olumlu katkılarda bulunurlar. Hafif, güçlü ve dayanıklı olan HelCor yüksek mukavemetli oluklu çelik borulardan üretilirler. Saklama depolarının sel suyu muhafazası için ekonomik ve çevre dostu bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır.

Bizimle iletişime geçin
Alpcan Gedi̇k
Ati̇lla Gi̇den
Download Brochure

Özellikler ve Avantajlar 

Düşük maliyetli

Depolarda kullanılan borular son derece hafiftir ve sahada hiçbir ağır makineye gerek duyulmaz. Her iki faktör de ekonomik nakliye ve kurulum sunar. İşçilik maliyetleri konusuna gelecek olursak, yalnızca deneyimli bir denetmen ve düzenli çalışanlardan oluşan bir ekip montaj için yeterlidir. Kurulum süreci hızlıdır ve küçük uygulamalarda sadece bir günde bitebilir.

Agresif ortamlarda dayanıklılık

Yüksek mukavemetli çelik, korozyon koruması ve sade bir yapı, bu depoların uzun ömürlü olmasını sağlar. Yapılar güçlüdür ve yük dağılımı levhasına gerek duyulmaz. Kurulum hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda mümkündür. 

Uzun kullanım ömrü

HelCor yapılarında kullanılan çelik, sıcak daldırmayla galvanizlenerek korozyondan korunur. 100 yıla kadar kullanım ömrü sunan, dayanıklı ve uzun ömürlü bir materyaldir.  

Çevre dostu

Çelik üretiminde CO2 emisyonları, enerji ve su tüketimleri oldukça düşüktür. %100 yeniden kullanılabilir olduğu için çelik de çevre dostudur. Yağmur suyu doğru şekilde toplanırsa yeniden kullanılabilir. Son olarak çeliğin hafifliği (geleneksel beton çözümlerle karşılaştırıldığı zaman) boruların hızlı şekilde kurulması anlamına gelir ve bölgede minimum kirliliğe neden olur. 

Garantili kalite

Uzman ekibimiz, planlamadan eksiksiz uygulamaya kadar projenin bütün döngüsünü denetler. Çözüm, bütün teknik düzenlemelere ve yüksek kaliteli tasarım beklentilerine göre uygulanır.  

Uygulamalar
 • Otoparklar

 • Depolar

 • Süpermarketler

 • Lojistik merkezleri

 • Yollar

 • Parklar

 • Okullar

 • Konutlar

Request a quote or brochure

  Aklınızda bir proje mi var?

  Bizimle iletişime geçin

  Bizimle iletişime geçin 

  Bir fikriniz veya projeniz olsun, birlikte çalışalım!

  Bizimle iletişime geçin