tr

Neden ViaCon? 

ViaCon işletmesi

Grup, 1986 yılında, İsveç ve Norveç’te kuruldu. ViaCon, Avrupa pazarında Köprü ve Menfezler, Geoteknik ve Sel Suyu Çözümleri inşa etmek amacıyla kullanılan esnek oluklu çelik yapıların ve plastik boruların üretimine ve teknik satışına odaklanan lider bir tedarikçidir. ViaCon yenilikçi, rekabetçi ve sürdürülebilir çözümler sunar 

Şirket, yıl içerisinde Nya Hovås, Gothenburg, İsveç’te yer alan yeni genel merkezine çeşitli kilit çalışanların atamalarını gerçekleştirdi. 

 

ViaCon’un vizyonu

ViaCon, kilit piyasalarında lider konumunda olmayı ve teknik yeterliliği ve çözümleri açısından takdir ve saygı görmeyi arzulamaktadır. 

Avrupa ve özellikle Orta ve Kuzey Avrupa, ViaCon’un iç piyasasıdır. ViaCon başka piyasalarda da faaliyet göstermektedir ve dolayısıyla fırsatlar, fırsat bazında ele alınacaktır. ViaCon’un şu anda global arenada faaliyet göstermek gibi bir arzusu yoktur ancak Batı Avrupa’daki konumunu güçlendirmek istemektedir. 

Sürdürülebilirliğe odaklanmak, ViaCon’un son derece kârlı çözümler sunmak ve müşterilerimizin sürdürülebilir ve çevre dostu çözüm taleplerini desteklemek amacıyla ürün tekliflerinde farklılık yaratmak istediği anlamına gelmektedir. 

Grubun yüksek teknik yeterliliğinin ViaCon’un çözümlerine uygulanması, sürdürülebilir rekabet yeteneğini oluşturmanın ve farklılaşmanın anahtarıdır. 

Stratejik önceliklere odaklanma

Global zorluklar yeni iş modelleri gerektiriyor, dünya değişiyor ve onunla birlikte ViaCon da değişiyor. 2020 yılında geleceğe dair büyüme ve kârlılığa yönelik programlar ve planlar hazırlanmıştı. Bu çalışmalar, stratejik önceliklerin net olduğu gözden geçirilmiş bir vizyon ve iş konsepti ortaya koydu. Grup için, 2021 yılının başında hizmete girmiş üç iş birimi ve birleşik bir operasyon işlevinden meydana gelen yeni organizasyon yapısı sayesinde ViaCon, geleceğe temel olacak güçlü bir mirasa sahiptir. 

ViaCon’un hedefi, iyi bir kârlılıkla Avrupa piyasasında güçlü bir konuma ulaşmaktır. Stratejik öncelikleri dolayısıyla ViaCon, “Köprü ve Menfez Çözümleri” kapsamındaki işini büyütecek, “Geoteknik Çözümler” kapsamındaki kârlılığını yükseltecek ve “Sel Suyu Çözümleri” kapsamındaki faaliyetlerini geliştirecektir. Kârlılık ayrıca aynı amaç doğrultusunda istikrarlı şekilde çalışarak ve yeni operasyonlar işlevi yoluyla üretim verimliliğini yükselterek de güçlendirilecektir. Bu sayede ViaCon, toplum dahilindeki bütün paydaşları için daha güçlü bir iş ortağı haline gelecek ve genel anlamda bir şirket olarak her sektörde geleceğin çözümleri açısından konumunu ilerletecektir. 

Müşteri odağı

ViaCon, müşterinin ihtiyaçlarını belirlemeyi hedefleme ve her proje için en uygun ve yenilikçi çözümleri sunma konusunda her zaman güçlü bir şekilde odaklanmıştır. Başarılı bir sonuca ulaşma hedefinin, müşterinin ihtiyaçlarını anlamaktan, üstün teknik deneyimimizi ve yüksek kaliteli ürünlerimizi sunmaktan ve her proje için en uygun çözümleri bulmaktan geçtiğine inanıyoruz. 

ViaCon Grup, üretimini kendisinin gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra dikkatle seçtiği, uzun süreli iş ortaklarından temin ettiği en yüksek kaliteye sahip ürünleri de uygulama konusunda 35 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. ViaCon, müşterilerine daha fazla değer sunabilmek için ürün tekliflerini geliştirmek üzere sürekli olarak çaba göstermektedir. 

Covid-19 

Covid-19 salgını birçok şirketi etkilerken pandeminin ilerlemesi pek çok endüstri için geniş kapsamlı sonuçlar doğurdu. ViaCon, işletmesini virüsün yayılmasından korumak için güçlü önlemler almıştır ve şu ana kadar Covid-19’dan oldukça sınırlı şekilde etkilenmiştir. Önlemler başarılı şekilde uygulamaya konmuş ve üretim kapasitesi muhafaza edilmiştir. Genel talep, çeşitli etkenlere bağlıdır ve ViaCon için 2020 yılı, şirket grubunun tarihindeki en iyi yıl olmuştur. 

Ancak şirketin yönetimi, sürekli olarak Korona virüs durumunu değerlendirmektedir. Yönetim, ViaCon Grup’un bu durumdan olumsuz şekilde etkilendiğine ya da etkileneceğine işaret eden herhangi bir husus fark etmemiştir. Bu sonuç, bu yıllık raporun imzalandığı tarihteki bilgilere dayanmaktadır ve gelecekteki olayların etkileri yönetimin değerlendirmesinden farklılık gösterebilir. 

2022 Yılına Bakış

ViaCon, 2020 ve 2021 yıllarında ileriye doğru büyük bir adım atmıştır ve yeni stratejisi sayesinde sürdürülebilir ve çevre dostu çözümler sunarak Avrupa piyasasındaki konumunu ilerletebilecektir. Etrafımızda her yerde yenilikler görüyoruz ve ViaCon da sürdürülebilirliğe odaklanırken ürün yelpazesini güçlendiren yeni teknolojileri keşfetmeye devam ediyor. Teknik çözümlerdeki uzmanlığı sayesinde ViaCon, ürün yelpazesinde uygun maliyetli çözümlerle farklılık yaratarak müşterileri için değer oluşturacak. 

ViaCon bir yıl öncesine kıyasla bugün çok daha güçlü. Bu strateji, şirkete gelecekte gelişmeyi başarıyla sağlayabilme ve “ait olduğu sektörlerde Avrupa’nın lider sürdürülebilir çözüm tedarikçisi olma” amacına ulaşma konusunda güven vermektedir. 

Yönetim Kurulunun faaliyetleri

Yönetim Kurulu, çeşitli çalışma prosedürlerini, talimatları ve Yönetim Kurulu ile Başkan ve CEO arasındaki sorumluluk dağılımını tanımlayan çeşitli politikaları benimsemiştir. Yönetim Kurulu, Grubun faaliyetleri ve organizasyonu konusunda nihai sorumluluğa sahiptir ve Başkan ve CEO’nun görevlerinin yanı sıra finansal faaliyetlerin de kabul edilen prensiplere uygun olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Yönetim kurulu, strateji ve bütçe toplantıları dahil olmak üzere yılda dokuz toplantı yapmaktadır.